İzolasyon

İzolasyon

HAVUZ İZOLASYONU

Yüzme havuzunda betonarme duvar ve zemin tek başına su sızıntısını ve kaçağını engelleyecek özellik taşımaz.
Su tahliye delikleri, su girişleri ve pencere gibi özel noktalar sızdırmazlık açısından zayıftır.
Beton yapıdaki duvar zemin birleşimleri su sızıntılarına neden olabilecek zayıf bölgelerdir.
Ayrıca çatlakların oluşması da su sızıntısını kolaylaştırır.
Kullanılan seramik türü kaplamalar ise tek başına yalıtımı sağlayamaz.
Havuz duvarları dolu havuzlarda pozitif, boş havuzlarda negatif basınca maruz kalırlar.
Bu nedenle uzun ömürlü bir su yalıtım uygulamasını garantilemek için klorlu suya ve negatif ve pozitif su basıncına dayanıklı bir su yalıtım harcı kullanılmalıdır.
ÇATI İZOLASYONU

Yapının temel bölümlerinden bir tanesi çatıdır. Bu sebeple çatı bakımı ve izolasyonu da bina açısından önemli konuların başında yer almaktadır. Çatıda yapılacak olan ısı ve su izolasyonu, binanızda ve evinizde yaşam konforunu artıracaktır. Sağlam bir çatı izolasyonu yaşadığınız mekanları daha rahat kullanma şansına sahip olmanızı sağlar. Çatıların bizler için ve yaşadığımız binalar için 2 önemli fonksiyonu bulunmaktadır. Birincisi ısı yalıtımı sağlamaları, ikincisi ise, atmosfer koşullarından bizleri korumasıdır. Çatının iç mekanları dış mekandan ayırmak gibi çok önemli bir özelliği bulunur. Binanın duvarlarına oranlara çatılar, yağmur, kar, rüzgar, ultraviyole ışınlar gibi atmosfer etkilerine daha açıktır. Bundan dolayı, çatılar için uygun su ve ısı yalıtımı sağlayacak kaliteli yalıtım malzemeleri kullanılması gerekmektedir.

Isı yalıtımı hayat konforunuzun artırılması, soğutma ve ısıtma giderlerinin azaltılması ve enerji tasarrufu yapılması açısından son derece faydalıdır. Eğer bir de çatı altı, sizin yaşam alanınız ise, ısı yalıtımı yapılması kaçınılmaz bir durum hale gelmektedir. Çatı izolasyonunda kullanılacak olan pozitif yalıtım malzemesi sayesinde, hem yaz ayarında, hem de kış aylarında sıcaklık değerlerini dengelenmesi çok daha kolay olacaktır. Binalarda pek çok farklı çatı bulunmaktadır. Fakat bunların ortak özelliği belirli aralıklarla bakıma ve onarıma ihtiyaç duymalarıdır. Çatı izolasyonu işleminin belirli aralıklarla yapılması, çatının yalıtım işini çok çok daha iyi yerine getirmesini sağlar.

Hiç bir yapı ilk günkü özelliği ile kalmaz. Hava koşulları başta olmak üzere, pek çok dış etken binaları ve çatıları olumsuz etkileyerek yalıtım özelliğini kaybetmesine sebep olur. Bu da fazla bütçe harcamanızdan tutun da, daha fazla çevre zararına kadar pek çok olumsuz durumun meydana gelmesine sebep olur.

FOTOĞRAF GALERİSİ