Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Bodrum sıcak ve bol güneşli iklimi ile güneş enerjisinden yararlanmak için ideal konumdadır. Güneş enerjisinden yararlanarak yakıt tasarrufu sağlayıp tasarruf edebilirsiniz. En yeni sistem olan vakum tüplü güneş enerjisi panelleri ile düşük maliyetli yüksek verimli güneş enerjisi sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Ne için Güneş Enerjisi?

Güneş enerjisi sınırsız ve maliyetsiz bir enerji kaynağıdır. İlk yatırım maliyetinden sonra para harcamazsınız. Güneş enerjisi panellerimiz 2-3 yıl içerisinde kendi yatırım maliyetlerini karşılayarak sürekli olarak kazanç sağlayacağınız bir sisteme dönüşür.

Vakumlu Tüpler ve Güneş Enerjisi Paneli Nasıl Çalışır?

Vakumlu tüpler güneş ışınlarını emerek güneş ışınlarındaki enerjiyi ısı enerjisine dönüştürürler. Oluşan bu ısı suya aktarılarak su ısıtması yapılmış olur. Vakumlu tüpler topladıkları ısıyı cam paneller gibi dışarıya kaçırmazlar. Bu tüpler iç içe yer alan iki cam silindir ve aralarında havasız bir ortamla termos sistemi oluştururlar.

Vakumlu tüpler silindir şeklinde olduğu için güneş ışınlarını her zaman dik olarak alırlar. Güneş ışınlarının dik olması daha çok enerji sağlanacağı anlamına gelir.

Güneş Enerjisi Panelleri Uzun Ömürlü ve Çevre Dostudur

Bodrum Fatih Teknik Mekanik  güneş enerjisi panellerinde en kaliteli malzemeleri kullanarak daha uzun süre güneş enerjisinden kazanç sağlamanıza olanak verir. Böylece uzun süre güneş enerjisinden yararlanarak bütçenize olduğu kadar çevreye de katkıda bulunuş olursunuz.

Güneş enerjisi kullanımı çevreye dosttur. Hiçbir çevresel zararı söz konusu olmadığı gibi diğer enerji kaynaklarının kullanımını azaltarak çevreye verilen zararın azaltılmasına yardımcı olur.

4 Mevsim Güneş Enerjisi

Vakum tüplü güneş enerjisi sistemimiz güneş ışınları ile çalışmaktadır. Bu nedenle hava sıcaklığının hiçbir önemi yoktur. Kış aylarında güneş enerjisi kullanımının önünde engel yoktur. Bulutlu havalarda ise güneş enerjisi sistemlerimiz güneşli havalara göre daha az performans göstermekle birlikte yine de ısıtma yapabilmektedir.

Bulutlar güneş ışınlarının rastgele kırılmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte silindirik yapıdaki güneş enerjisi panellerimiz bu ışınları mümkün olan en yüksek verimle toplayarak ısıya dönüştürdüğü için bulutlu havalarda da ısıtma yapılabilmektedir.

Güneş Enerjisi ile Merkezi Isıtma

Güneş enerjisi panelinde ısıtılan su merkezi ısıtma sistemine aktarılarak merkezi ısıtma yapılabilmektedir. Güneş enerjisi ile su ısıtma, kullandığınız sıcak su ölçüsünde tasarruf sağlayacaktır. Merkezi ısıtma yapılarak güneş enerjisinden daha çok yararlanmak daha çok enerji tasarrufu sağlayacağınız anlamına gelmektedir. Çünkü güneş enerjisi ile ev, villa, otel, lojman ısıtması yapmak güneş enerjisi panelinde toplanan tüm enerjiyi kullanacağınız anlamına gelir.

Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş enerjisi fiyatları ihtiyaç duyduğunuz güneş enerjisi panelinin kapasitesine göre değişmektedir. Üretilecek sıcak su ihtiyacına göre güneş enerjisi panelinin kapasitesi ve fiyatları belirlenmektedir.

Güneş enerjisi panelleri her durumda güneş enerjisi fiyatlarını 2-3 yıl içerisinde karşılayacağı için ömür boyu kazanç sağlayacak kazançlı bir yatırım olacaktır.

FOTOĞRAF GALERİSİ